Wczytywanie...

Praca Września — aktualne oferty pracy we Wrześni

Jobsfera Poznań

Praca we Wrześni może oznaczać zatrudnienie w jednej z fabryk produkcyjnych działających w okolicach miasta. Znajdują się tu m.in. zakłady z branży samochodowej czy przetwórczej. Region obfituje także w tereny rolnicze, które wciąż są źródłem utrzymania wielu mieszkańców powiatu.

Praca — Września to nie tylko miasto przemysłowe

Września to średniej wielkości miasto położone w województwie wielkopolskim, oddalone o około 50 km na wchód od Poznania. Liczba mieszkańców przekracza tu nieco ponad 30 tysięcy osób. Miasto jest siedzibą powiatu wrzesińskiego. Września to również gmina wiejska z licznymi terenami rolniczymi, jednak to przemysł i budownictwo są dziedzinami dominującymi na rynku pracy we Wrześni.

Września jest miejscem, w którym bardziej rozwinięta, od sektora handlowo-usługowego, jest działalność rolnicza i to ona zajmuje drugie miejsce w strukturze zatrudnienia miasta. Najmniej osób pracuje tutaj w branży finansowej. Natomiast najprężniej rozwijają się działalności związane z przemysłem, budownictwem, usługami oraz rolnictwem i to właśnie one stwarzają najwięcej miejsc pracy.

Wygodne dojazdy do pracy do Wrześni

Września to ważny węzeł kolejowy i drogowy. Nieopodal Wrześni przebiega autostrada A2 biegnąca w kierunkach Berlin — Warszawa, a przez miasto ciągną się również drogi krajowe nr 15 (Trzebnica — Ostróda) i 92 (Nowy Tomyśl — Łowicz) oraz drogi wojewódzkie nr 432 (Września — Leszno) i 442 (Września — Kalisz). Tak rozbudowana sieć dróg sprawia, że również okoliczne miejscowości zapewniają tu pracę.

Praca zdalna to kolejna opcja dla mieszkańców Wrześni, która rozszerza ich możliwości podjęcia zatrudniania na cały kraj lub samo województwo wielkopolskie. Praca we Wrześni jest atrakcyjna dla mieszkańców okolicznych gmin i powiatów. Według Głównego Urzędu Statystycznego bilans przyjazdów i wyjazdów do pracy jest tu dodatni, co oznacza, że więcej osób podejmuje pracę w mieście, niż z niego wyjeżdża.

Praca — Września miastem atrakcyjnym dla inwestorów

Dobra lokalizacja Wrześni sprawia także, że jest to dobre miejsce do zakładania nowych inwestycji. Lokalne władze oferują przedsiębiorcom m.in. zwolnienia z podatku od nieruchomości, współpracują także z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną i dbają o powstawanie nowoczesnych placówek produkcyjnych i usługowych.

Powiatowy Urząd Pracy we Wrześni podaje, że w grudniu 2022 roku stopa bezrobocia w powiecie wrzesińskim wyniosła 4,1 proc., była zatem wyższa od poziomu bezrobocia w całym województwie wielkopolskim (2,9 proc.), ale mniejsza niż ogólnokrajowa stopa bezrobocia (5,1 proc.).

Września to miasto przyjazne zarówno inwestorom, jak i pracownikom. Można znaleźć tu ciekawe oferty pracy od renomowanych firm, a najwięksi pracodawcy oferują konkurencyjne wynagrodzenia i rozwojowe stanowiska. Możliwa jest zarówno praca zdalna, jak i na terenie zakładu (indywidualnie lub w dużym zespole).

Września — praca w najbardziej rozpoznawalnych firmach

We Wrześni i okolicach miasta działają różne rozpoznawalne, globalne przedsiębiorstwa, jak i większe firmy z rodzimym kapitałem. Bardzo znany pracodawca z okolicy to VW Września. Praca w Volkswagenie Września odbywa się w fabryce w Białężycach, czyli miejscowości oddalonej od Wrześni o około 15 min jazdy samochodem.

Kolejnym dużym pracodawcą jest tu Herbapol Września. Pracę dla tej firmy może podjąć m.in. pracownik fizyczny zainteresowany branżą przetwórstwa ziół. Sektor przemysłowy reprezentuje tu również Inalfa Września. Praca w Widaxl Września to natomiast zatrudnienie w branży magazynowej. Praca w Krispol Września to coś dla fanów siatkówki, a pracę w Gestamp Września mogą podjąć osoby związane z sektorem automotive.

Praca we Wrześni i okolicach — średnie zarobki w regionie

Stawka wynagrodzenia poszczególnego pracownika to zawsze bardzo indywidualna kwestia, uzależniona od różnych zmiennych czynników. Wpływ na wysokość zarobków ma bowiem nie tylko osobiste zaangażowanie, kwalifikacje czy prezentowany poziom doświadczenia. To bardzo istotne elementy, które sprawiają, że na przykład to kierownik powinien zarabiać więcej niż specjalista, ale często stawki uzależnione są także od samej charakterystyki zakładu pracy — jego wielkości, branży czy nawet lokalizacji.

Czy Września jest atrakcyjnym miejscem do pracy pod względem zarobków? To średniej wielkości miejscowość, a takie ośrodki miejskie charakteryzują się tańszymi kosztami utrzymania niż większe, na przykład wojewódzkie, miasta. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że pod koniec 2021 roku średnia wypłata przeciętnego mieszkańca Wrześni wyniosła 5,1 tys. zł brutto miesięcznie.

Ile zarabia się we Wrześni, a ile w województwie wielkopolskim?

Mediana zarobków w całym województwie wielkopolskim była w tamtym okresie wyższa o około 200 zł, natomiast przeciętnemu wynagrodzeniu we Wrześni brakowało do tak zwanej średniej krajowej około 850 zł. Najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego (grudzień 2022 r.) wskazują na to, jakie branże są dziś najbardziej i najmniej opłacalne finansowo w całym województwie wielkopolskim.

Wynika z nich, że na najwyższe wypłaty może we Wrześni liczyć m.in. specjalista z różnych obszarów IT. Branża informacji i komunikacji zapewnia bowiem średnio 11 tys. zł brutto miesięcznie. Na drugim miejscu jest obsługa rynku nieruchomości gwarantująca średnio 7,2 tys. zł brutto miesięcznie.

Podium najlepiej opłacanych branż, z kwotą 6,8 tys. zł brutto miesięcznie, zamyka budownictwo. Najmniejsze zarobki przypisuje się natomiast branży HoReCa. Zakwaterowania i gastronomia notują medianę miesięcznych wynagrodzeń na poziome 4,3 tys. zł brutto.

Rynek pracy we Wrześni – popyt na pracowników

Wskazania “Barometru Zawodów”, czyli badania monitorującego lokalne rynki, pokazują dużą grupę stanowisk czekających do obsadzenia we Wrześni w 2023 roku. Lokalni pracodawcy, działający w różnych branżach, mają problemy w pozyskiwaniu kluczowych pracowników w rekrutacjach stałych, jak i okazjonalnych.

Deficyty kandydatów wynikają między innymi ze zbyt małej ilości osób posiadających wymagane uprawnienia, z istnienia szarej strefy, oferowania niezadowalających warunków zatrudnienia czy zarobków oraz starzenia się kadr, a niekiedy także ze zbyt wysokich oczekiwań pracodawców. W przypadku braków kadrowych firma, która poszukuje pracowników, najczęściej decyduje się na przyjęcie cudzoziemców, którzy wypełniają luki na powiatowym rynku pracy.

Praca od zaraz — Września dobrym miejscem dla tych specjalistów

Kto może liczyć na pracę od zaraz we Wrześni w 2023 roku? Lokalny ośrodek pomocy społecznej chętnie zatrudni wykwalifikowanych pracowników socjalnych. W dobrej pozycji jest również pracownik produkcji. Miejsce pracy w branży może rozszerzyć się jednak na całe województwo wielkopolskie. Umowa o pracę może zawierać zapisy pozwalające na relokację do innych fabryk, w zależności od zajmowanego stanowiska.

Ponadto bardzo często poszukiwany jest pracownik ochrony czy specjalista HR, doświadczony w zarządzaniu zasobami ludzkimi. W grupie deficytowej znajdują się także pracownicy służby zdrowia, tacy jak: lekarze, pielęgniarki, położne, farmaceuci, fizjoterapeuci, masażyści, opiekunowie osoby starszej i niepełnosprawnej, psycholodzy, psychoterapeuci, ratownicy medyczni, pracownicy ds. techniki dentystycznej, a także weterynarze.

Zapotrzebowanie na pracowników jest nieustannie wysokie w branży IT. Potrzebni są m.in. analitycy, operatorzy i testerzy systemów, administratorzy stron internetowych, projektanci i administratorzy baz danych, programiści, specjaliści ds. projektowania, wdrażania i udoskonalania produktów i usług cyfrowych oraz technicy informatycy.

Jaki pracownik jest pilnie poszukiwany we Wrześni i okolicach?

Niejedna oferta pracy z Wrześni kierowana jest także do fachowców technicznych. Zatrudnienie czeka zarówno na doświadczonego inżyniera, jak i początkującego pracownika fizycznego. Wakaty pochodzą z różnych branż i dotyczą zwłaszcza: blacharzy i lakierników, brukarzy, mechaników, krawców, monterów, operatorów maszyn, spawaczy ślusarzy, a także specjalistów automatyki, robotyki i elektroniki. Pozostali pracownicy, mogący liczyć na oferty pracy od zaraz we Wrześni to:

 • nauczyciele,
 • geodeci i kartografowie,
 • kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych,
 • kucharze i piekarze,
 • magazynierzy,
 • samodzielni księgowi,
 • pracownicy służb mundurowych.

Oferty pracy we Wrześni mogą nie objąć tych stanowisk

Choć lista deficytowych profesji “Barometru Zawodów” jest spora, co może napawać optymizmem osoby szukające pracy we Wrześni w 2023 roku”, to badanie wskazuje także na stanowiska, które dotknie tu nadwyżka chętnych kandydatów. Problemy ze znalezieniem adekwatnych ofert pracy mogą napotkać:

 • animatorzy kultury i organizatorzy imprez,
 • instruktorzy rekreacji i sportu,
 • kelnerzy i barmani,
 • kierownicy budowy,
 • kierownicy ds. usług,
 • murarze i tynkarze,
 • pomoce kuchenne,
 • pracownicy administracyjni i biurowi,
 • pracownicy biur podróży i obsługi turystycznej,
 • robotnicy budowlani,
 • specjaliści ds. finansowych,
 • specjaliści ds. PR, reklamy, marketingu i sprzedaży,
 • specjaliści ds. rynku nieruchomości,
 • technicy budownictwa.

Na szczęście dla tych osób zawsze możliwe jest przekwalifikowanie się w kierunku bardziej poszukiwanych profesji. Dla niektórych specjalistów rozwiązaniem okaże się także praca zdalna dla firmy z innej części kraju.

Co zawiera prawie każda oferta pracy z Wrześni?

Sprawdzając oferty pracy z Wrześni, można zauważyć, że najwięcej ogłoszeń dotyczy specjalistów, których zadaniem jest m.in. zapewnienie, terminowej i zgodnej z zapotrzebowaniem, obsługi klienta wewnętrznego i zewnętrznego, przygotowywanie zamówień zakupowych czy monitorowanie wykonania planu dostaw oraz doskonalenie oprogramowania.

Poszukiwani są również kierownicy odpowiadający za jakość świadczonych usług, w zakres obowiązków których wchodzić będzie m.in. organizacja pracy podległego zespołu i zachęcanie pracowników do rozwoju zawodowego. W dogodnej pozycji są również księgowi odpowiedzialni za przetwarzanie dokumentacji związanej z płatnościami (np. faktur) oraz osoby pracujące w dziale zwrotów czy przy robotach ziemnych. To właśnie one są mile widziane na lokalnym rynku.

Oferty pracy we Wrześni dotyczą także takich stanowisk jak pracownik produkcji, pracownik ochrony, operator produkcji czy pracownik fizyczny w zakładzie produkcyjnym. W zakres obowiązków na tych stanowiskach wchodzić może m.in. obsługa wózków paletowych, kierowanie i kontrola ruchu przyczep, ocena jakości towaru i kompletowanie zamówień, etykietowanie towaru, a także prace pomocnicze.

Września – praca dla młodych i na część etatu

Pracę we Wrześni znajdą także osoby, którym zależy na zwiększeniu budżetu bez podejmowania zatrudnienia na pełen etat (mogą to być, choćby uczniowie czy studenci). Praca dodatkowa we Wrześni obejmuje takie stanowiska jak np. dostawca jedzenia, pracownik fizyczny, opiekunka dla dzieci lub sprzątaczka. Praca w ochronie we Wrześni to także dobra opcja, aby dorobić.

Na chętnych czeka również praca dodatkowa w domu we Wrześni, głównie przy wypełnianiu ankiet i w marketingu. W większości przypadków formą zatrudnienia, proponowaną młodym osobom, jest umowa zlecenie. Stawka godzinowa takich kandydatów to zwykle najniższa krajowa, jednak niekiedy firmy oferują także premie miesięczne, zależne od wyników pracy, a w części profesji otrzymuje się napiwki.

Nieco więcej zarabiają ci, którzy zajmują się pracą biurową we Wrześni na część etatu. W zakres obowiązków w tej branży może wchodzić m.in. prowadzenie dokumentacji firmy, telefoniczna i mailowa obsługa klientów czy inne powierzone zadania.

Praca we Wrześni — oferty znajdziesz na JobsferaPoznan.pl

Praca we Wrześni dostępna jest m.in. w jednym z największych serwisów pracy z Polski – stronie JobsferaPoznan.pl. Użytkownik może znaleźć ciekawe oferty, filtrując wyniki wyszukiwania według wybranych przez siebie kryteriów, np. formy zatrudnienia (umowa o pracę, umowa zlecenie, kontrakt B2B i inne) i wymiaru etatu (pełny etat, część etatu).

Możliwe jest skupienie się na tych ogłoszeniach o pracę, w których podane jest atrakcyjne wynagrodzenie. Serwis JobsferaPoznan.pl umożliwia także włączenie mailowego powiadomienia o nowych ofertach pracy, dzięki czemu każdorazowo, gdy oferowane stanowisko będzie spełniać wymagania użytkownika, zostanie on automatycznie poinformowany o prowadzonej rekrutacji. JobsferaPoznan.pl to wygodny sposób na szybką i skuteczną rekrutację.

Jeśli nie chcesz szukać pracy samodzielnie, dobrym pomysłem jest zdanie się na specjalistów w tym zakresie. To, gdzie powinieneś się udać, jest jednak uzależnione od tego, jakiej pracy szukasz. Jedna agencja specjalizuje się bowiem w wyłącznie dodatkowych zleceniach, inna wysyła kandydatów na zagraniczne kontrakty, a jeszcze inna działa wyłącznie w obszarze pracy dla studentów.

Powiatowy Urząd Pracy we Wrześni — oferty pracy z urzędu, które warto sprawdzić

Urząd pracy we Wrześni mieści się przy ulicy Wojska Polskiego 2. Placówka przyjmuje interesantów w poniedziałki w godzinach od 8:00 do 15:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:30. Osoby zainteresowane usługami urzędu mogą skontaktować się z PUP także telefonicznie, pod numerem (61) 640 35 35, oraz mailowo (adres e-mail sekretariatu to sekretariat@pupwrzesnia.pl).

Z dostępnych w urzędzie pracy we Wrześni ofert pracy mogą skorzystać osoby zarejestrowane jako bezrobotne. Na nieaktywnych zawodowo mieszkańców powiatu czeka nie tylko samo pośrednictwo pracy, ale także inne formy wsparcia, takie jak m.in.: poradnictwo zawodowe, prace interwencyjne i społecznie użyteczne, roboty publiczne, wsparcie w podnoszeniu kwalifikacji, świadczenia pieniężne, bony zatrudnieniowe czy bony na zasiedlenie.